Artykuł sponsorowany

Wybór przyczepy do przewozu ładunków. Na co zwrócić uwagę?

Wybór przyczepy do przewozu ładunków. Na co zwrócić uwagę?

Przewóz ładunków realizować można na wiele sposobów. Jeśli chcesz dokonać tego samodzielnie, zdecyduje się na wybór odpowiedniej przyczepy samochodowej. Musisz jednak wiedzieć, że dostępnych jest wiele typów przyczep transportowych o różnej wielkości i ładowności. Dlatego wyjaśniamy w artykule, którą z nich wybrać i na co zwrócić uwagę.

Czym jest przyczepa transportowa każdy wie

Na wszelki wypadek wyjaśniamy, że jest to zazwyczaj przyczepa transportowa do przewozu różnego typu ładunków, pojazdów, jednostek pływających i obiektów wielkogabarytowych. Łączy się ją z samochodem za pomocą specjalnego haka holowniczego. Przyczepa musi być wyposażona we wszystkie światła określone w Prawie o ruchu drogowym, dlatego podłącza się ją do instalacji elektrycznej pojazdu. Jak można dowiedzieć się na stronie internetowej dystrybutora przyczep i lawet samochodowych Przyczepy Bold z Warszawy, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów przyczep transportowych. Decydując się na zakup lub wynajem przyczepy samochodowej, należy wziąć przede wszystkim pod uwagę, jaki charakter będą miały transportowane towary i jaka będzie ich masa.

Wybór przyczepy w zależności od masy ładunku

Podstawowy wybór przyczepy transportowej zależy od masy towaru. Dostępne są lekkie przyczepy jednoosiowe o ładowności do 750 kg, którymi przewozić można różnego typu towary i niewielki pojazdy. Z kolei jednoosiowe przyczepy ciężarowe o ładowności do 1800 kg umożliwiają transport cięższych i większych towarów. Do transportu obiektów o dużej masie wykorzystuje się przyczepy dwuosiowe, wyposażone zazwyczaj w dodatkowy układ hamulcowy. Ich ładowność może dochodzić do 3500 kg, dlatego korzystanie z nich wymaga prawa jazdy kat. B + E.

Przyczepy specjalne – wywrotki, kipry, przyczepy do maszyn, łodzi itp.

Jeśli zamierzasz przewozić towary sypkie, takie jak piasek, żwir, tłuczeń albo ziemia ogrodowa najlepszym wyborem będą specjalistyczne przyczepu wyposażone w mechanizmy podnoszące lub uchylne umożliwiające łatwy załadunek i rozładunek materiałów. Jeżeli natomiast chcesz transportować maszyny budowlane, motocykle, quady, skutery śnieżne, inne pojazdy lub łodzie to wybór powinien paść na specjalnie przystosowane do swoich zadań przyczepy transportowe. Każdy rodzaj przyczepy wyposażony jest w różnego typu udogodnienia i mocowania, w zależności od przeznaczenia. Na przykład przyczepy transportowe do łodzi dysponują odpowiednimi podpórkami do burt, a przyczepy pod koparkę podestami na łyżkę koparki. Warto także wspominać o przyczepach zamkniętych, w których towary chronione są przez plandeki, skrzynie, chłodnie, izotermy i kontenery.

form success Dziękujemy za ocenę artykułu

form error Błąd - akcja została wstrzymana

Polecane firmy